ZALOGUJ 0,00 zł 0

Soki tłoczone na zimno - produkcja

soki, produkcja

Soki tłoczone metodą na zimno i delikatnie pasteryzowane z zachowaniem cennych witamin i minerałów. Soki niefiltrowane posiadające naturalny osad. Wyprodukowane wyłącznie ze świeżych i zdrowych surowców. Soki NFC. Właśnie takie są soki ze Szczepanówki. Poznaj metody produkcji soku w Tłoczni Naturalnie Mętnych Soków Szczepanówka.

24.04.2021

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób wytwarzamy soki w Szczepanówce?

To zapraszam do lektury niniejszego artykułu.  


Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem ogrodniczym z tradycjami sięgającymi 1913 roku. Od pokoleń zajmujemy się uprawą owoców i warzyw. Sadownictwo to nasza pasja. 


 


W osobnym artykule na blogu możesz przeczytać o początkach naszej działalności. Tłocznia Naturalnie Mętnych Soków Szczepanówka

Od 2010 roku wytwarzamy soki NFC (ang. Not From Concentrate, nie z koncentratu), czyli soki bezpośrednio wyciskane na prasie, bez żadnych innych dodatków, w 100% naturalne. Obserwując potrzeby rynkowe i rosnące zapotrzebowanie na zdrowe i smaczne produkty postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o przetwórstwo owoców i warzyw uprawianych w naszym gospodarstwie.

Tłocznia Naturalnie Mętnych Soków Szczepanówka powstała w 2013 roku i mieści się w Kol. Świdnik Mały (województwo lubelskie).

Obecnie w naszej ofercie posiadamy ponad 30 smaków soków owocowych i warzywnych. 

Soki tłoczymy na własny użytek pod marką "Szczepanówka 1913" oraz na zlecenie. W naszej tłoczni możesz wytłoczyć sok z własnego surowca. Jest to świetny sposób na zagospodarowanie swoich owoców lub warzyw. Minimalna ilość surowca, którą przyjmujemy do tłoczenia wynosi 300 kg (1 skrzyniopaleta). Po więcej informacji zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego (formularz kontaktowy).


Proces produkcji soków w Szczepanówce

Soki tłoczymy wyłącznie ze zdrowych i dojrzałych surowców, sezonowo. Zobacz krok po kroku jak wygląda proces tłoczenia soku.

1. Przyjęcie surowca do tłoczni - na tym etapie dokonujemy wstępnej oceny i selekcji surowca.

2. Mycie surowców.

3. Tłoczenie na prasie metodą na zimno.

4. Delikatna i krótka pasteryzacja w celu utrwalenia produktu.

5. Rozlew do opakowań (bag-in-box, szklane butelki, beczki).

6. Magazynowanie lub wydanie do odbioru. 

Soki nie są poddawane filtracji, dlatego posiadają charakterystyczny osad składający się z największych cząstek miąższu.

Do soków nie są dodawane żadne dodatki typu woda, cukier, konserwanty. Soki są w 100% naturalne. 


Soki tłoczone w Szczepanówce są:

- bez dodatku wody

- bez dodatku cukru

- bez konserwantów 

- naturalnie mętne

- świeżo wyciskane

- tłoczone metodą na zimno

- delikatnie pasteryzowane z zachowaniem cennych witamin i minerałówIlustracja 1. Cechy soków tłoczonych w Szczepanówce. Zobacz jak wygląda usługa tłoczenia soku w Szczepanówce: