ZALOGUJ 0,00 zł 0

Czym są Soki NFC? - definicja i właściwości

soki, produkcja

Czym są Soki NFC? Co to znaczy sok tłoczony? Jakie posiadają właściwości i zalety bezpośrednio wyciskane soki?. Co to znaczy, że sok jest tłoczony na zimno? Tego dowiesz się niniejszym wpisie.

02.05.2021

Czym są Soki NFC?


Soki NFC (ang. Not From Concentrate, nie z koncentratu) to produkty w 100% naturalne, wyprodukowane ze świeżych owoców i warzyw poprzez bezpośrednie tłoczenie lub wyciskanie, a nie z koncentratu. Do soków NFC nie są dodawane żadne dodatki, sztuczne barwniki, cukier, woda czy konserwanty. Są to soki naturalnie mętne, niefiltrowane, posiadające miąższ. Soki tłoczone na zimno posiadają prosty skład na etykiecie oraz są bogate w błonnik, witaminy i minerały.  
Ilustracja 1. Zalety Soków NFC. ©Szczepanówka


Zalety Soków NFC

1.  Bogaty w wartości odżywcze skład

W porównaniu do soków wytwarzanych z koncentratów tłoczone soki są bogatsze w witaminy i minerały i błonnik. Bezpośrednio wyciskane soki posiadają mikroelementy zarówno z uzyskanego soku jak i ze skórek i miąższu owoców lub warzyw. Podczas tłoczenia na zimno nie tracimy wartości odżywczych surowych surowców, natomiast krótka i łagodna pasteryzacja pozwala na zachowanie cennych naturalnych witamin i minerałów jednocześnie utrwalając produkt i przedłużając jego trwałość. 

Już 1 szklanka tłoczonego soku dostarczy niezbędnych składników odżywczych oraz może zastąpić dzienną porcję owoców. 


2. Prosty skład 

Soki NFC to gwarancja krótkiego i prostego składu na etykiecie. Nie znajdziesz tutaj żadnych dodatków, sztucznych aromatów, barwników czy konserwantów. Ma być naturalnie, zdrowo i smacznie. 


3. Tłoczone soki dla całej rodziny

Ogromną zaletą soków NFC jest fakt, że mogą je spożywać zarówno dzieci jak i dorośli. Soki tłoczone to naturalne witaminy i minerały w płynie. 
Dzięki temu, że są to soki w pełni naturalne mogą być spożywane przez każdego. Mogą stanowić uzupełnienie diety. Osoby posiadające problemy zdrowotne mogą dostarczyć wartościowych składników odżywczych do organizmu. Soki NFC posiadają właściwości wzmacniające odporność organizmu.